Nasza misja

Wybór terapeuty nie jest łatwą sprawą nawet, jeśli ma się ku temu odpowiednie przygotowanie. Przedostanie się przez gąszcz ofert, rozszyfrowanie enigmatycznych opisów – skąd mamy wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Na polskim rynku wciąż nie ma regulacji prawnych, dotyczących zawodu psychoterapeuty, dlatego łatwo trafić na terapię do osoby, która pracuje bez odpowiedniego przygotowania i nie przestrzega obowiązujacych zasad etycznych.

Budzi to nasz sprzeciw!

Właśnie dlatego powstał pomysł założenia bazy sprawdzonych i zaufanych terapeutów. Takich, którzy zdecydowali się na profesjonalne przygotowanie do zawodu i takich, dla których nieustanny rozwój poprzez kolejne szkolenia na stałe wpisany jest w funkcjonowanie w obszarze pomagania.

Nie jest to sztuczna czy płatna baza, jak inne tego typu rankingi. Pojawienie się w niej nie wynika z wniesienia opłaty. To my, terapeuci z tej bazy, bierzemy odpowiedzialność za kolejne nazwiska, które się w niej pojawią.

Poniżej znajdziesz kilka kluczowych informacji, które powinieneś wiedzieć przed przeglądaniem naszej strony

Dlaczego wszystkie osoby na stronie to osoby, które skończyły bądź są w trakcie szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji?

Chcemy polecać osoby, które dobrze znamy – co do których pracy możemy coś powiedzieć dzięki kilkuletniej znajomości i wspólnych superwizji.

Czy inni terapeuci, którzy nie są na stronie nie są profesjonalistami?

Tego nie twierdzimy 🙂 Na rynku jest dużo profesjonalnych terapeutów. Ale stworzenie pełnej wyczerpującej listy jest niewykonalnym zadaniem. I my nie rościmy sobie praw do oceny innych terapeutów. Możemy ręczyć za to za swoich kolegów i koleżanki.

Kto stoi za stroną ProfesjonalniPsychoterapeuci.pl?

Stoimy my – czyli osoby, które możesz znaleźć na podstronie Baza terapeutów. To nasz wspólny projekt. Nie ma tutaj jednego lidera. Szefa. Prezesa. Czy dyrektora.

Pracujemy w różnych ośrodkach, różnych miastach. Nie łączą nas wspólne interesy biznesowe.

Polecamy siebie nawzajem bo sobie ufamy.